חדשות מדע | טכנולוגיה

Epson משיקה ׳ברטי׳ רובוט אוטונומי נייד למגוון משימות

אפסון ישראל (Epson), מדע בדיוני, כבר לא; הרובוט האוטונומי הנייד מצויד בשתי זרועות, חיישנים ומצלמות המובנות מאפשרים לרובוט "לראות" את האובייקטים בהם הוא מטפל בחלל, גם אם מיקומם משתנה במהלך תהליך היצירה. זאת ועוד, מורכבות הידיים מאפשרת לרובוט לאחוז בכלי עבודה סטנדרטיים-אנושיים דוגמת מברגות אוטומטיות.

חזון המדע הבדיוני עושה עוד צעד בכיוון המימוש; חברת Epson שידועה יותר בתחום המדפסות והמקרנים, השיקה את ״ברטי הרובוט״ רובוט תעשייתי אוטונומי, קל לתכנות, בעל 2 זרועות, שהפעלתו מסתמכת על מגוון רחב של חיישנים מובנים, כמו גם מצלמות משוכללות, הרובוט, ששמו המקורי הוא; ‘WorkSence W-01’ מיועד בעיקר למשימות ייצור של סדרות קצרות והפקות Just in Time.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

״ברטי הרובוט״ של חב' Epson
״ברטי הרובוט״ של חב’ Epson

בניגוד ל’רובוטים התעשייתיים המקובעים’ במקום אחד על פס ייצור כשהם מוגבלים למשימה אחת בלבד, ׳ברטי׳ מתנייד בקלות כשהוא ערוך לביצוע מיידי של מגוון מטלות, דוגמת הרכבות ושינוע – כולל משימות שעד עתה היו קשות לביצוע אוטומטי באמצעות רובוטים – ואחרי תכנות קל ופשוט.

ברובוט החדש, הוטמעו מגוון חיישנים, ביניהם; חיישני כוח, חיישנים קינטיים ואקסלרומטרים (מדי-תאוצה). העובדה שזרועותיו של ׳ברטי׳ תוכננו על בסיס הפיזיולוגיה האנושית, מאפשרים לו להשתלט על מגוון רחב של משימות.

סוכנות יחסי הציבור ‘דוניצה תקשורת’ של נחום דוניצה המתמחה בעולם יחסי הציבור לחברות בתחום הטכנולוגיה, נמסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; הוא מסוגל לאחוז בדיוק רב בחפצים ומערכת החישה בתלת-מימד והמצלמות המובנות מאפשרים לרובוט “לראות” את האובייקטים בהם הוא מטפל בחלל – גם אם מיקומם משתנה במהלך תהליך היצירה.

זאת ועוד, מורכבות הידיים, מאפשרת לרובוט לאחוז בכלי עבודה סטנדרטיים-אנושיים דוגמת מברגות אוטומטיות.

״הרובוט החדש שלנו, מוכיח את המחויבות שלנו לחדשנות בתחום הרובוטיקה״, אומר מנהל חטיבת הרובוטיקה של Epson באירופה, מר וולקר שפנייר;

״אימוץ רובוטים בתעשייה, יגדל באירופה בקצב של בין 10 ל-20% (אחוזים) בשנתיים הקרובות – שיעור הגידול המהיר בעולם – אחרי סין.

על ידי תכנות פשוט, תמיכה בתהליכי ייצור מורכבים ופתרונות מוכנים מראש, אנו מכוונים לסייע בהסרת כל החסמים באימוץ אוטומציה על קווי הייצור – והתאמת הרובוטים לצרכי הלקוחות שלנו״. לדברי שפנייר; “הרובוטים מהזן החדש, כבר שולבו בלקוח גלובלי גדול, כדי לייעל את האוטומציה במפעלים באירופה.

לדבריו; “Epson מתכוונת להיות עד שנת 2025 מובילת השוק העולמי בתחומי הרובוטים הקומפקטיים וכי היא כבר כיום מובילה עולמית בנתח השוק ב’רובוטי SCARA המספקים תנועה אופקית מהירה ומשמשים בעיקר בתעשיות מזון, אלקטרוניקה ותרופות“.

ברטי - רואה האובייקטים בחלל
ברטי – רואה האובייקטים בחלל

 אודות אפסון ישראל

אפסון ישראל, הוקמה בשנת 1999, כחלק מאפסון אירופה. החברה מתמחה בפיתוח, ייצור ומכירה של מוצרי הדפסה, סריקה והקרנה.

לאפסון ישראל, מרכז תמיכה טלפוני ואינטרנטי ומערך שירות לקוחות ייחודי לאפסון, עד לבית הלקוח. אתר הבית; אפסון ישראל.

█ אודות אפסון

אפסון היא מובילה עולמית בהדמיה ובחדשנות, המקדישה את עצמה להגשמת החזון של לקוחותיה באמצעות הטכנולוגיות הקומפקטיות, החסכוניות והמדויקות ומבחר המוצרים שלה, החל ממדפסות ומקרנים לבית ולמשרד וכלה ב-התקנים אלקטרוניים וב-התקני גבישים.

החברה מונהגת על ידי Seiko Epson Corporation שבסיסה ביפן ומעסיקה כ- 78,000 עובדים ב-99 חברות ברחבי העולם.

חברת אפסון, גאה בתרומתה ההולכת וגדלה לאיכות הסביבה ולקהילות שהיא פועלת בהן.

 

דילוג לתוכן