זכרון יעקב | zichron-yaakov

הושלמה עסקת מכירת בניין מועצת הפועלים בזיכרון יעקב במקומו יוקם מתחם חדש

נרכש בסכום של כ-900 אלף דולר. מדובר במתחם שייעודו אומנם מסחרי אך ישולבו בו גם דירות מגורים קטנות המתאימות לאוכלוסיה מבוגרת. בניין מועצת הפועלים בזיכרון יעקב, הוקם בתחילת שנות ה- 50
הושלמה עסקת מכירת בניין מועצת הפועלים בזיכרון יעקב במקומו יוקם מתחם חדש
בניין מועצת הפועלים בזיכרון יעקב עתיד להפוך בקרוב למתחם מודרני המשלב בתוכו משרדים, דירות מגורים ואולי אפילו מרכז כושר ו”ספא”. כל זאת בסגנון בנייה “זכרוני” שישתלב בנוף הכללי של המושבה.

bet histadrut_Zichron Yaakov_310k-n_01.jpg

מדובר בפרויקט בניה חדש שיצא אל הדרך לאחר שנתבצעה עסקת מכירת הבניין ולאחר שבא על פתרונו חוב כספי גדול שרבץ על המקום. – על כך מדווח דוד בר יוסף, כתב המקומון “גפן”, בגליונו החדש המופיע היום.

בתום משא ומתן בין חברת “ג.נ. דר” לבין “ניר שיתופי”, אגודה משותפת של ההסתדרות העוסקת בין השאר בנושאי נכסי ההסתדרות, סוכמו פרטי עסקת המכירה של בניין מועצת הפועלים והחברה שרכשה אותו שילמה תמורתו סכום של כ-900 אלף דולר.

מדובר במבנה ובו כ-1300 מ”ר וכן בחלק ממגרש הכדורסל המשתרע מאחוריו לכוון בניין המועצה המקומית. מחציתו של מגרש זה הופקע בזמנו כאשר הוקם בניין המועצה ואילו מחציתו השנייה שייכת הייתה להסתדרות וכאמור נמכרה יחד עם הבניין לחברת “ג. נ. דר” המתכננת להפוך את המקום כולו לפרויקט משולב.

בעלי החברה, סיפרו השבוע לדוד בר יוסף, כתב המקומון “גפן”, כי “מדובר במתחם שייעודו אומנם מסחרי אך ישולבו בו גם דירות מגורים קטנות המתאימות לאוכלוסיה מבוגרת וכי קיימת גם מחשבה להפוך את חלקו התחתון של המבנה, מה שהיה עד לא מכבר אולם “מופת” למועדון ספורט, אלא שעניין כדאיותו הכלכלית של חלק זה בתוכנית, מצוי עדיין בבדיקה”.

חברת “ג.נ. דר” בנתה בזיכרון יעקב, בין השאר, את המתחם בו מצויה “מסעדת הדובים” במרכז המושבה וקברניטיה מסרו, כי בדעתם להקים את פרויקט ההסתדרות החדש בסגנון שיתאים לאופי ולסגנון הבנייה במושבה.

“לא נעשה שום צעד מבלי לשתף את ראש המועצה, את מהנדס המועצה ואת מהנדסת הוועדה לתכנון ובניה וכל פרוגראמה תכנונית שלנו תובא לידיעתם כך שבסופו של דבר נצליח הודות לשיתוף הפעולה להגיע לאיכות וסגנון הראויים למושבה” אמרו בחברת הבניה.

מאחורי העסקה הזאת עמדה במשך זמן מה מכשלה בדמות חוב כספי שחבה בזמנו מועצת הפועלים למועצה המקומית זיכרון יעקב. החוב הגיע לסכום של כ-700 אלף ש”ח ורק עם סילוקו התאפשרה השלמת העסקה והעברת הבעלות על הנכס לידי הרוכשים.

מסיבות שאינן מובנות לכתב, הוא לא קיבל שום תגובה על העסקה עד סגירת הגיליון מ”ההסתדרות החדשה”: למרות פנייתו לגדי אלפסי מנכ”ל אגף הנכסים ולדובר אבינועם מגן.

מי ומי בבניין ההסתדרות?

בניין מועצת הפועלים בזיכרון יעקב הוקם בתחילת שנות ה-50 ובמשך שנים ארוכות שימש מעוזה של “ההסתדרות הכללית” ולאחר מכן, של “ההסתדרות החדשה”.

לימים הוקם גם אולם “מופת” ובמשרדי מועצת הפועלים עבדו במשך השנים עשרות בעלי תפקידים מטעם ההסתדרות בתחומי עיסוק שונים שטיפלו בעובדים ובפועלים של המושבה ובזכויותיהם.

בין מזכירי מועצת הפועלים בזיכרון יעקב נמנו: י. לוי, סגל, וייקמן, ישראלי אברהם, דוד שושן, אלי אבוטבול ומי שבעצם ינעל את המקום לפני הפיכתו לפרויקט חדש, משה בלה.

דילוג לתוכן