זכרון יעקב | zichron-yaakov

אלי אבוטבול ראש מועצת זכרון יעקב; אין חשש לשלומם של התושבים

■ אומר הדברים בעקבות הפיצוץ היום בצהריים במפעלי ח”ן (חרושת נפץ) שליד זכרון יעקב. בעת תאונת עבודה שהתרחשה בעת ניסוי כלים ■ למפעלי ח”ן, כל האישורים הנדרשים מכל הרשויות המוסמכות לפעול באזור ■
אלי אבוטבול ראש מועצת זכרון יעקב; אין חשש לשלומם של התושבים
אלי אבוטבול ראש מועצת זכרון יעקב; אין חשש לשלומם של התושבים

ראש מועצת זכרון יעקב, אלי אבוטבול, התייחס הערב בעקבות הפיצוץ שאירע במפעל “חרושת נפץ” הסמוך ליישוב בשיחה לפורטל כאן נעים ואמר כי; “אני שלם בהצהרתי, כי לתושבי זכרון יעקב והסביבה לא קיים כל סיכון והם יכולים להיות רגועים לחלוטין מכל סכנה אפשרית לשלומם”.

אבוטבול, הנחשב לאחד מראשי הרשויות המקומיות הבודדים המוכשרים, שנתיים וחצי בראשות מועצת זכרון יעקב, ידע לספר, כי הוא בקיא בכל הפרטים של האסון שהתרחש היום בצהריים בו נהרג אדם אחד נהרג ושניים נוספים נפצעו באורח בינוני, יצוין, כי שלושתם אינם נמנים עם עובדי המפעל.

“אני מודע גם לפרטים החסויים של האירוע ובקיא בכל ככל הבטיחות של המפעל זאת מתוקף תפקידי כמזכיר ההסתדרות במשך כ-10 שנים שטיפל בתנאי שכרם ובטיחותם של העובדים במקום והן בשנתיים האחרונות כראש מועצת זכרון יעקב”.

צילום ממבני המפעל כפי שהופץ ברשת האינטרנט

ממשיך ראש המועצה אבוטבול; מפעל ח”ן עוסק בייצור רכיבים נפיצים לשוק האזרחי, בעיקר לצורך חציבה וסלילת כבישים ומהיכרותי את צבי פולג, המנכ”ל המצוין של המפעל מזה שש שנים, מי שהיה ראש העיר נתניה, אני בהחלט יכול להרגיע את התושבים שאין כל חשש לשלומם”.

“מה שאירע היום היה מעשה של רשלנות רגעית, מאד נקודתית ולא היה כל “בום שהחריד” בסה”כ מדובר היה בניסוי שיגרתי שלצערי, הפעם הסתיים באסון כבד ואין מקרה זה עד כמה שהוא מצער, כדי להשפיע על בטיחותם ושלומם של תושבי זכרון והסביבה הקרובה בעתיד”.

אלי אבוטבול ראש מועצת זכרון יעקב, הדגיש כי למפעלי ח”ן (חרושת נפץ), יש את כל האישורים הנדרשים מכל הרשויות המוסמכות לפעול באזור והוא עומד גם כיום בכל הסטנדרטים הבטיחותיים הנדרשים על פי החוק.

צבי פולג מנכ”ל במפעלי ח”ן (חרושת נפץ), צילום; ארכיונעים.

בבמכון התקנים הישראלי מצוין שהמפעל “מוסמך ISO 9002”, כך שהוא עומד בתקנים הניהול המחמירים והמודרניים ביותר.

“מצידי כראש מועצה, אשר על כתפיו מוטלת האחריות על ביטחונם ושלומם של התושבים – העבודה במפעל יכולה והיא תימשך כרגיל”, הדגיש אבוטבול.

יצוין, כי רק בשבוע שעבר, עבר המפעל מפיקוח המועצה המקומית זכרון יעקב לפיקוחו של משרד הביטחון שהנפגעים היום, נמנים על עובדיו. לפני 20 שנה התרחשה במקום תאונת עבודה נוספת, שגם בה נהרג אחד העובדים.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האסון ובמקביל גם משרד העבודה והרווחה והמשרד לאיכות הסביבה יקימו ועדות בדיקה לנסיבות המקרה.

דילוג לתוכן